Yükleniyor...

Web Tasarım

Web tasarımı internete yönelik tasarımlardır. Daha açık bir tanımla web tasarımı, sayfa düzeni ve sayfa üzerinde yer alacak yazı, resim, ses arayüzü ve video gibi unsurların ne olacağı, nasıl olacağı ve bunların davranışlarını, kullanıcı etkileşimlerini tasarlamaktır. Arka planda çalışan yazılım kodlarının mimarisi de bu web tasarım içine dahil edilebilir.

Web tasarımının, masa üstü bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi farklı ekran büyüklüğüne sahip cihazlara uygun yapılması gerekir. Halen kullanılmakla beraber, bir web sitesinin ayrı bir mobil versiyonu da yapılabiliyor. Cep telefonlarının işlemci hızları ve internete bağlantı hızları düşünüldüğünde bu önceden bir gereklilikti. Bu durumda, ayrı bir mobil sitenin geliştirilmesi ayrı bir iş ve güncellemelerin hem normal siteye hem de mobil siteye uyarlanması ayrı bir iştir. Fakat günümüzde telefonların işlemci hızları ve internete bağlantı hızları konusunda bir sorun kalmadığından çoğunlukla ayrı bir mobil siteye gerek yoktur. Bugün artık web tasarımları bilgisayar, tablet ve telefon gibi tüm cihazlara uyumlu çalışacak şekilde yapılmaktadır.

Web tasarımı yapılırken müşteri iyi dinlenmeli, beklentileri iyi anlaşılmalı, rakipler karşılaştırılmalı ve buna dayalı bir tasarım yapılmalıdır. Ayrıca tasarımda şirket tarafından kullanılan renklere dikkat edilmelidir.

Web tasarımı, sanatsal bir eser çıkarmaktan ziyade kullanıcı dostu, kullanıcıyı yormayacak bir şekilde yapılmalıdır. Neyin nerede olduğu belli olmayan karmaşık bir tasarım kullanıcının aradığını bulamamasına ve başka sitelere yönelmesine sebep olabilir.

Web tasarımı yapılırken sayfanın yavaş açılmasına sebep olabilecek yaklaşımlardan uzak durulmalıdır. Mesela, kullanılacak resim boyları uygun ayarlanmalıdır. Ayrıca çok sayıda ürün resminin aynı anda yüklenmesi yerine bunların sayfa kaydırıldıkça yüklenmesi şeklinde bir tasarım tercih edilebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Hemen her konuda hazır web tasarımlar bulunmaktadır. Bunlardan işinize ve kimliğinize uygun bir tanesinin seçilmesi maliyet yönünden daha uygun olmaktadır. “Benim özel bir web projem var” derseniz tamamen sizin ihtiyaç ve isteklerinize göre sıfırdan bir tasarım çıkarılması ve yazılımının da buna göre geliştirilmesi gerekir.

Web tasarımı konusunda teklif almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

TEKLİF FORMU

Telefon: +90 555 365 47 93
Habipler Mah. A-1 Cad. 2710 Sokak, No:3/2 Sultangazi, İstanbul-TÜRKİYE
Email: info@azimnet.com
Azimnet HAKKINDA

Azimnet, Web tasarımı ve web yazılımı geliştirme alanlarında hizmet verir. Yerimiz İstanbul Avrupa yakasında ve 2008 yılından beri e-ticaret, turizm, kurumsal siteler gibi çeşitli sektörlere yönelik web tasarımı ve web yazılımı geliştirilmesi işlerinde bulunduk.

İLETİŞİM

Telefon: +90 555 365 47 93

Email: info@azimnet.com

İletişim ve Teklif Formu